Atma loading

NEDİR ATMA?

Yolculuğumuz piyasadaki bir çok ürünün israfının ve tek kullanımlılığının azaltılmasıyla alakalı durumu dert edinmemizle başladı. Bu konuda ATMAyanlar olarak bir şeyler yapmak istedik. 

Günlük olarak yaptığımız alışverişlerin dünyanın kalan saniyeleri için ne kadar önemli olduğunu hiç düşündünüz mü? Sürekli evimizin ihtiyaçları doğrultusunda hareket ediyoruz. Peki ya tüm insanlığın evi olan “Dünya” için ne gibi ihtiyaçları karşılıyoruz?

Dünyadaki tüm plastiklerin %80’inden fazlası çöplük veya plastik yakma tesislerine gidiyor. Kişisel birkaç ufak hareketle bu rakamlarda ne gibi değişimler yaratabileceğimizi bir hayal edelim. Alışkanlıklarımızdaki minik değişikliklerin dünyayı daha iyi bir yapacağı düşüncesiyle ortaya çıktı, ATMA! 

İsteğimiz basit, ATMAmak!

Plastiği hiçbir zaman sorun olarak görmüyoruz. Aksine insan hayatını kolaylaştırma adına bulunan nadide buluşlardan biri olduğunu düşünüyoruz. Bizim sorun olarak nitelediğimiz şey, plastiği kullanma şeklimiz.
Peki ya içindeki ürün bittiğinde, şişemizi tekrar kullanabilsek?

 Tekrar…
 Tekrar…

Dolum teknolojilerinde 47 yılı aşkın tecrübeye sahip ekibimiz, bu konuda neler yapılması gerektiğiyle alakalı bir fikirleri var. ATMA!

ATMA Tekrar Dolum Sistemleri 2020 yılının sıcak bir Ağustos gününde İstanbul’da kuruldu. Fikir tam manasıyla, global dünyanın dertlerinin yanında yeryüzüne karşı sorumluluklarımızı yerine getirme adına bir misyona dönüştü.

Tek Kullanımdan, Tekrar Kullanıma… 

Bu fikir sürdürülebilir ve plastik kullanımın daha az olduğu bir gelecek tasarlanmıştır.